top of page
  • whenmoonrises

Break The Silence: The Movie report

Break The Silence: The Movie, Persona; další z povedených snímků dílny Big Hit, jehož jsme se dočkali v kinech. Promítal se v počtu měst po celé České republice, čtyři dny, a stovky českých ARMYs neváhali při koupi vstupenky ani minutu. Ani reportéři K-TOWN si tuto událost nenechali ujít, pojďme se tedy podívat na krátký report

 

Jak již spoustu z čtenářů ví, snímek byl dokumentárním ohlédnutím za uskutečněnou stadiónovou tour LY: Speak Yourself, která se konala v roce 2019, a to během pěti měsíců, kdy byla v říjnu Asijská noha turné oficiálně ukončena v Jihokorejském Seoulu. Kromě exkluzivních záběrů z pódia jsme jako diváci měli také možnost letmo nakouknout do zákulisí, a také díky několika rozhovorům zjistit, jak se k dozajista fyzicky velice vyčerpávajícímu koncertování vyjádřili sami umělci.

Osobně jsem fanouškem BTS poměrně dlouho a také poměrně vášnivým, proto jsem si nemohla nechat ujít možnost, jako každý hrdý příznivec, sledovat film v kinosále. Hned ze začátku bych velice ráda pochválila olomoucké ARMY za vzorné chování a naprosto skvělou atmosféru, kterou v sále vytvořili. Ve srovnání s promítáním záznamu z koncertu minulý rok v prostějovském Metru 70 byli olomoučtí fanoušci velice klidní, a perfektně reagující.


Co se týká samotného filmu, myslím, jako většinu diváků, i mně tento film hluboce zasáhl. Výpovědi umělců dozajista přidávají celkové hodnotě snímku, hlavně v momentech, kdy nás emotivně přenesou až k samotnému jádru celé tour. Dále nám bylo také dovoleno zjistit, jak si členové volí trávit volný čas mimo účinkování na pódiu, a bylo velmi osvěžující být součástí jejich objevování světa a hlavně – pro nás fanoušky – také objevování jich samotných jako mladých mužů s vlastními zájmy, spíše než jako celosvětových hvězd.
S velice povedenou kombinací humoru a citlivého vhledu nám, jako jsme to stejně všichni čekali, nebyl darován ani moment na uklidnění bouřlivých emocí a proto se kinosálem v jednu chvíli nesl smích, vzápětí na to emocemi protkané "aww", střídající se záběr od záběru.
Propojením s nejzvučnějšími hity Love Yourself alb byli fanoušci také příjemně naladěni do tanečního módu a dokonce nebylo neobvyklé slyšet je broukat si melodie společně s umělci.


V neposlední řadě si také troufám říct, že těm, jež měli štěstí se na Evropské noze tour s BTS setkat tento snímek dozajista připomněl, jak jedinečné jejich koncerty jsou. I mně samotnou vidět Pařížský Stade de France vnitrně přeneslo zpět do momentů strávených tam, a bylo to velice příjemné ohlédnutí za minulými zážitky.V rámci reportu bych také ráda zmínila, že BTS, jak jistě nikomu neuniklo, se stali globálním ambasadorem aut značky Hyundai. Česká odnož firmy se proto rozhodla v souvislosti s promítáním přistavit k pražskému kinu Lucerna nové hybridní auto Hyundai Kona, polepené speciální fólií, na které mohli fanoušci zanechat skupině vzkaz, pozdrav či jen poděkování. Následná spolupráce Hyundai a Czech-Korean Production pak dala vytvořit soutěž o věcné ceny – fanoušci tak po zaslání fotek a zařazení do soutěže můžou vyhrát BTS merch.Členové nejen K-TOWN redakce, ale i CKP týmu se šli na auto také podívat, zanechat vzkaz a podpořit tak celou akci.


Na konec bych ve stručnosti ráda řekla, že ohlédnout se za poslední BTS tour byl velice emotivní, ale zároveň i velmi naplňující zážitek a nezbývá nám než se těšit, až se momentální situace ve světě uklidní, a plánovaná Map Of The Soul: Tour bude konečně moci zveřejnit nová data.

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page