top of page
  • Obrázek autorajohanna𓍯

Triumfální návrat: Agust D a jeho nové album 'D-2'



 

V srpnu 2016, Suga z BTS vydal své první sólo album, Agust D. Toto album bylo překvapivě drsný a upřímný soubor skladeb, který vrhl světlo na méně zmíněná témata jako je jeho boj s depresí a sociální fóbií, a vyprávěl o protichůdné straně slávy.


Nyní, po čtyřech letech čekání, Suga konečně umožnil návrat jeho sólo persone, Agust D a je zpět s překvapivým pátečním (22. května) vydáním jeho D-2 alba.


Asi 20 dní před vydáním alba, Suga během jeho V Live uvedl, že fanoušci nemají čekat na “Agust D 2” a že “v nejbližší době se žádná hudba nechystá”.



Následně však od 16. května začal Big Hit na Twitteru dělat odpočítávání fotkami jako upoutávku, což je v k-popu všední věcí a fanoušci se tak domnívali že Jungkook nebo Suga vydají nové album.


Diskutovali o tom, kdo by to mohl být, když si všimli, že profil Agust D na Apple Music byl aktualizován, byli přesvědčeni, že je to on, což způsobilo vyšplhání #AGUSTD2ISCOMING na samotný vrchol hlavních trendových témat v celosvětovém řebříčku na Twitteru.



Umělci obvykle začínají od D-X a potom odečítají do D-2, D-1 až po D-Den, co je dnem vydání. Namísto toho, aby své druhé album vydal na D-Den, vyšlo celosvětově na D-2 jako slovní hříčka “Agust D 2.” Suga prozradil, že s tímto nápadem přišel sám.

“Nechtěl jsem to vydat na D-Den a také jsem nebyl spokojen jen s ‘Agust D 2.’ Tak mě napadlo to vydat na D-2 jako překvapení pro lidi, kteří čekají, že to přijde na D-Den,” řekl.

Nové album zahrnuje různé styly, včetně trap, hip-hop, rock a pop.


D-2 se skládá z 10 songů, sdílejících pohled umělce na jeho aktuální stav a vnímání světa, včetně spoluprací s umělci jako MAX, NiiHWa, a Kim Jong Wan, a také RM z BTS, se kterým už předtím Suga úzce spolupracoval.

Jak zmínil Suga, D-2 je “dokumentace o mně samém jako 28letém”, něco, co jsme také viděli v jeho spolupráci jako producenta a spolupracovníka na písni s IU “Eight”.


Daechwita


Kromě vydání alba, také vydal hudební videoklip pro jeho singl “Daechwita”, kde Suga kombinuje tradiční a moderní obrazy, zatímco hraje dvě různé postavy.

Daechwita je již existující žánr tradiční korejské vojenské pochodové hudby, která se hrávala při královských procesích.

Toto není poprvé, kdy se BTS dotkly tradičních témat, protože jak je známo, i “Idol” obsahuje klasické korejské nástroje. Suga poznamenal, že chtěl mít začleněné téma “daechwita” — “hudba, která se hraje během slavnostní pochodu Krále.”

Píseň hovoří o jeho růstu jako rapper, tématu, kterého se dotkl v hlavním singlu svého prvního alba. Obě písně vyprávěli o jeho rapperské kariéře. V “Agust D” stále šplhal po žebříku hudebního průmyslu a seznamoval se se svými cíli, ale teď v “Daechwita”, se dívá zpět na to, co všechno dosáhl, plný jistoty.



Spolupráce s kolegy z BTS


Asi v polovině alba je skladba s názvem “Strange,” ve které fanoušci okamžitě zaznamenali hlas lídra BTS, RM. Dvojice také spolupracovala na “Respect” z posledního alba od BTS, stejně jako na tracku s Juice WRLD s názvem “All Night.”


A RM není jediným členem z BTS, který se objevil na “D-2.”

V hudebním videoklipu pro “Daechwita,” fanoušci rozeznali obličeje členů BTS, Jina a Jungkooka, hrajících bitvu rozzlobených vesničanů, poté co do nich Suga narazí.


Vzhledem k tomu, že BTS by teď dokončovali své turné po USA, kdyby nebylo coronaviru, tento pohled na tři členy skupiny spolu je vítaným překvapením.


Spolupráce s různými umělci


Tři další umělci také propůjčili svůj talent pro “D-2” – MAX, NiiHWa, a Kim Jong-wan. MAX je americký umělec, jehož začínající kariéru odpálil hit “Lights Down Low.” NiiHWa je méně známým jménem z Jižní Koreje, s několika albami pod svým opaskem a spoluprací jako autor písní s dalšími umělci ze sféry k-popu, jako například GOT7. Kim Jong Wan, kterého Suga cituje jako někoho, koho obdivuje, je frontman korejské alternativní rockové kapely Nell, uzavírá album s písní “Dear my friend.”

Rozsáhlá spolupráce na albu není od rappera žádnou novinkou, protože již dříve spolupracoval, buď přes BTS nebo za sebe, s umělci jako Halsey a IU v roce před vydáním nového alba.


Suga vs. AGUST D


Suga není jediným členem BTS, který vydal sólové album: RM a J-Hope také vydali své nezávislé projekty. Stal se jediný, kdo přijal alter ego, pod kterým pracuje samostatně.

Suga řekl, že Agust D mu umožňuje ukázat jeho „více surovou stránku,“ sebe. „Co je spojuje je, že oba (Suga i AGUST D) zpívají o snech a naději.“



„Je to spíše o tom, že jsem udělal hudbu, kterou jsem chtěl udělat, místo abych se pokusil o něco nového,“ řekl Suga. „Nejsem příliš vybíravý na žánr nebo přechody mezi nimi. Co je dobré, je dobré a je na posluchačích, aby to posoudili.“

 

Suga a BTS vydali v únoru album Map of the Soul: 7. Skupina vydá v červenci japonské album Map of the Soul 7: The Journey, ale kvůli pandemii coronavirus (COVID-19) odložili data turné do roku 2021.

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Hozzászólások


bottom of page