top of page
  • bergerova106

Nynější korejské trendy v líčení!

Korejský make-up se díky stále většímu zájmu o k-pop či k-drama stává globální záležitostí a není divu, kdo by nechtěl vypadat jako jeho oblíbená hrdinka z dramatu nebo jako členka oblíbené hudební skupiny. Rok 2020 byl ve znamení odstínů ovoce, lesklých rtů a třpytivých víček.

Korejské trendy se samozřejmě mění závratnou rychlostí! Určitě dobře víte, že Korejci rozdělují typy pleti velice důkladně, například skleněná pleť, medová pleť či mléčná pleť. A letošním trendem je pleť zrcadlová! Ano, čtete správně, jedná se o pleť natolik zářivou, že je téměř až reflexní. Korejští make-up umělci dokonce přidávají do make-upu vazelínu a různé oleje, aby požadovaného výsledku docílili. Pokud sami toužíte po tomto vzhledu své pokožky, je velice podstatné věnovat velkou péči čištění pleti a poté nezapomenout aplikaci hydratačního séra a samozřejmě UV ochrany. Na trhu jistě narazíte také na množství rozjasňovačů nebo face mist. Pro tento vzhled pleti nesmíte zapomenout před make-upem na podkladovou bázi. U koho tento typ pleti můžeme najít? Zde máte odpověď.
Dalším trendem je monochromatický nafialovělý make-up.

Pokud tápete, co je to vlastně ten monochromatický make-up, ta se jedná o umění sladit odstíny, které nosíte na očích a rtech a někdy i tvářenku stejné barvy. Fialový a růžový make-up je pro některé nositelky zkouškou odvahy. Chladné ledové barvy jste mohli spatřit během týdne módy v New Yorku a také na spoustě milánských přehlídek na přelomu jara a léta 2021. Velice brzy s tento trend našel místo i v korejském seznamu trendů. Nafialovělé líčení či líčení s nádechem šedivé se stávají trendem stále více, dodávají totiž vzhledu atmosféru 90.let. Nebojte se tedy experimentovat a nanést nějakou výraznou fialovou barvičku.


Zároveň můžete v korejských trendech narazit na taupe líčení.

Oproti monochromatickému líčení s nádechem ledových barev se tento typ líčení zaměřuje

naopak na barvy teplé. Jedná se o teplé odstíny hnědé s lehkým nádechem šedi. Tento typ líčení působí přirozeně a sofistikovaně. Oči jsou lemované kouřovými stíny s minimem linek a s větším důrazem na řasenku. Tento typ líčení působí půvabným lehce ospalým dojmem, je natolik jemný, že si jej zamiluje snad každý. Pokud chcete toto líčení přece jenom zvýraznit, tak sáhněte po třpytkách či očních linkách.

Zde můžete vidět, jak tento trend opravdu padne členkám Twice.


Menší důraz se tento rok klade na obočí.

Dříve bylo korejským trendem rovné až blokové obočí, které mělo být znakem mladistvého vzhledu .Nyní však Korejci sází na přirozenou krásu svého obočí. Obočí si občas ztmavují, aby trochu lépe orámovaly svůj obličej. Je tedy lepší místo tužky na obočí sáhnout po pudru na obočí, jímž stačí vyplnit všechny mezery v obočí a rozetřít pomocí kartáčku.Mezi další trendy se řadí výrazné růžové tváře. Ty též působí velice mladistvě a mohli jste je zaznamenat hned na několika korejských celebritách, který tento trend opravdu umí nosit. Jako například Jennie z Blackpink.


Důvodem jemnějšího make-upu a snaha o menší vrstvení, může být spojená též s nutností nošení roušek a respirátorů.

Pro další informace ze světa k-beauty nezapomeňte sledovat náš Facebook!


Zdroje: krrrmag, dailyvanity, instagram

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page