top of page
  • Obrázek autoraMonnica

Královské paláce v Soulu

Hlavní město Soul nám ukazuje souhru mezi modernou a minulostí. Dnes se vrátíme zpět do minulosti a představíme si pět královských paláců v Soulu.


Gyeongbokgung Palace

Nejznámější z celé pětice královských paláců je samozřejmě Gyeongbokgung. Tento palác byl prvním a také hlavním palácem v dynastii Joseon.

Byl postaven v roce 1395 a je také nazýván Severní palác, kvůli svému postavení vůči ostatním sousedním palácům, především Changdeokgung a Gyeonghuigung.

Po zničení některých částí japonskými útočníky, se korejská vláda neustále snaží tyto budovy obnovovat, a to již od roku 1990.

Klenotem Gyeongbokgungu je především nádherný pavilon Gyeonghoeru, rybníček Hyangwonjeong, ale také honosné brány Gwanghwamun. Dohromady tak tvoří nádherný a nejluxusnější palác z ostatních pěti. Určitě si tudíž můžete domyslet, že je bezpochyby jedním z nejnavštěvovanějších.


Changdeokgung Palace

Changdeokgung, známý také jako Donggwol, Východní palác. Svoje jméno dostal kvůli svému postavení, najdeme ho tedy na východ od hlavního paláce. Více než přes 270 let byl tento palác velmi oblíbenou residencí dynastie Joseon. Budovy Changdeokgungu se mísí s impozantní přírodní topografií. Stejně tak jako ostatní paláce v Soulu, ani tento se nevyhnul zničení při japonské okupaci, pouze okolo 30% původních objektů přetrvalo.


Gyeonghuigung Palace

Nejmladším ze všech pěti paláců je Gyeonghuigung. Byl totiž postaven zhruba 1600 let po japonské invazi. Nyní je také nejmenším komplexem v Soulu a můžeme ho znát také pod názvem Seogwol (v překladu Západní palác).
Deoksugung Palace

Palác Deoksugung patří k místům, která byste neměli zapomenout navštívit. Naleznete tam kombinaci historických objektů, propojujících se s moderním a inovativním vzhledem města. Deoksugung je známý svou rytou kamennou zdí a zahradami inspirovanými západním stylem.


Changgyeonggung Palace

V srdci Soulu leží pro nás poslední královský palác Changgyeonggung. U vchodu stojí monumentální brána Honghwa, kde také najdete most Okcheongyo, krásné zahrady a objekty, které vám přinesou ten nejkrásnější zážitek z architektury dynastie Joseon.


Spoustu budov bylo zničeno při válkách a povstáních, nicméně díky korejské vládě a dalším organizacím, se tyto objekty udržují a mohou nám tak přiblížit dobu, která již dávno uplynula.


zdroje: theseoulguide, koreatravelpost

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page