top of page
  • Obrázek autoraMissy Sandy

Korejské děsivé legendy

Pokud máte náladu na strašidelné čtení, nachystali jsme pro vás několik městských legend známých po celé Koreji, ze kterých budete mít husí kůži!


Záchodový duch

Tohle je jedna z nejděsivějších legend. Povídá se, že ženský duch loví lidi na veřejných toaletách. Již několikrát se stalo, že na záchodech bylo objeveno mrtvé tělo, které bylo zcela otevřené a tekla z něj krev. Podle legendy se z mísy vynoří ruka, a poté ženská hlava, ze které kape voda. Hlava se na vás usměje a ukáže vám dvě role toaletního papíru - modrou a červenou a požádá vás, abyste si vybrali. Pokud zvolíte modrou, udusí vás k smrti a zanechá vaše tělo celé modré. Pokud zvolíte červenou, rozřízne vás a nechá z vašeho těla vytéct kaluž krve.


Vrah z výtahu

Jízda ve výtahu může být občas děsivá sama o sobě, i bez hororových příběhů. Nicméně podle této legendy se vrah skrývá před výtahem a čeká na oběti – obvykle na osobu, která je sama. Pokud vejdete do výtahu, tak ve chvíli kdy se dveře zavírají se k vám připojí ještě muž, jehož obličej nemůžete jasně vidět a stiskne tlačítko patra pod tím vaším (pokud jedete do šestého patra, stiskne páté). Jakmile výtah přijede do pátého patra, vyjde ven, ale ve chvíli kdy se dveře zavírají, strčí mezi ně ruku a se zlověstným úsměvem do vás zabodne nůž a řekne: "Uvidíme se v dalším patře." V tom okamžiku přestanou všechna tlačítka fungovat a vy nemůžete výtah nijak ovládat. Objevíte se v sedmém patře a zrovna když doufáte, že muž nemůže být rychlejší než výtah, dveře se otevřou. Poslední věc, kterou vidíte, je jeho ostrá čepel pomocí které vám rozřízne krk a nechá vás vykrvácet.


Rozřízlá ústa

Byla kdysi mladá krásná žena, které ale chtěla být ještě krásnější, a tak se rozhodla pro kosmetickou operaci. Po zákroku se podívala do zrcadla a vypustila ze sebe strašlivý křik. Ústa měla krutě rozřezaná od ucha k uchu! Utekla z nemocnice a ústa si zakryla červenou maskou. Od té doby údajně chodí z místa na místo a ptá se mladých můžu, jestli je hezká. Pokud odpoví ano, masku sundá a začne křičet, že lžou a podřízne jim hrdlo skalpelem, který vzala z nemocnice. Pokud muž odpoví ne, hrdlo mu podřízne i tak. Pokud tedy někdy uvidíte ženu s červenou maskou na obličeji, otočte se a utíkejte!


Žena bez očí

Jízda po dálnici Jayuro v Severní Koreji pro lidi nikdy nebyl příjemný zážitek. Cesta je totiž známá svou špatnou, mlhavou neviditelností. Je za tím však strašidelný důvod! Očití svědci tvrdí, že pokud se vydáte touto cestou, narazíte téměř vždy na ženu, která z dálky vypadá, jako že má sluneční brýle. Když se však přiblížíte všimnete si, že je to zjevení ženy s prázdnými důlky místo očí!


Chybějící ledvina

Určitě jste o tom už slyšeli: člověk se probudí ve vaně plné ledu a zjistí, že mu byla odebrána ledvina. V Koreji se objevil poněkud podobný příběh, který zahrnuje taxíky. Tato povídka se stala natolik populární, že se lidi začali bát tento servis využívat.


Několik webových stránek a zpravodajů informovalo o městské legendě, ve které se omámení cestující po jízdě taxíkem probudí bez ledviny. Zvěsti se šířily sociálními sítěmi jako KakaoTalk a Facebook.


"Neber si taxi v úseku kolem radnice. Můj kamarád zná člověka, který museli jít včera na operaci, protože mu odebrali ledvinu"


....


"Někdo mu píchl jehlu do krku. Ztratil vědomí a byl bezbranný. Když se probral zjistil, že je na opuštěné farmě a krvácí ze žaludku. Byl převezen do nemocnice kde mu řekli, že mu chybí jedna z ledvin."


Jedna z dalších variant tohoto příběhu je ta, že anestetika na klikách u dveří způsobí, že cestující usnou a stane se z nich snadná kořist.


Jak to tak bývá, většina lidí ví, že legendy nejsou pravdivé a slouží jen pro pobavení. Najdou se ale tací, kteří jim věří. Jednomu 45 letému muži přišla zpráva od manželky zrovna, když seděl opilý v taxíku. Manželka jej varovala před odebíráním orgánů a muž se tak vyděsil, že z jedoucího taxíku vyskočil a zlomil si ruku.Zdroje:


0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page