top of page
  • Obrázek autora김린

Always - Láska, kterou nevidomost nepřekazí

Pokud máte rádi lovestory a příběhy, které vás vezmou na emocionální horskou dráhu, Always je právě pro vás!


ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY


Pojd´me si do začátku něco říct o filmu:

- Vyšel v roce 2011

- Má 1 hodinu a 45 minut

- Korejský název je 오직 그대만

- V hlavní roli jsou So Ji Sub (jako Jang Chul Min) a Han Hyo Joo (jako Ha Jung Hwa)


Rychlé info o postavách:

Jang Chulmin- bývalý boxer, kriminálník, zároveň osoba, která je schopná pečovat. Box opustil a měl problémy s nelegální činností, kvůli které skončil ve vězení


Ha Junghwa - nevidomá, velice samostatná postava, která se potýká s různými potížemi jako je například obtěžování v práci ze strany nadřízeného


Jak s jejich charakterem pohne příběh?
Shrnutí příběhu:

Příběh začíná tím, že si Jang Chulmin najde práci jako noční hlídka parkoviště. Ten stejný den, kdy nastupuje, končí stávající hlídač. Po rozloučení se usadí na své místo v kukani pro hlídače, kam dorazí nevidomá dívka Jonghwa. Začne tak proces poznávání, kdy ji Chulmin nechá v kukani, aby společně mohli sledovat dramata. Naučí se tak komunikovat s nevidomou a zvyká si na různé zvláštnosti, které pro samostatný pohyb musí Jonghwa dělat. Ze začátku je k ní velice odměřený, skoro až slovně hrubý. Později se ale vysvětlí z jakého důvodu. Stydí se za svoji minulost, která rozhodně nebyla hezká a nebyla ke chlubení a Junghwa je zkrátka opravdu zvídavá.


Jeho přístup k ní se časem mění. Snaží se pro ni vytvořit lepší podmínky, než ve kterých žije. Upraví jí byt, pořídí jí zlatého retrívra, aby na ni "dohlížel" a slíbí jí, že se o ni postará. Žijí tak společně běžný dospělý život.

Největší zlom přijde ve chvíli, kdy se Jonghwa od lékaře dozví o možnosti operace, díky které by mohla vidět. Avšak sama tuto možnost zamítla, Chulmin ji rozhodně nechtěl prošvihnout. Je to totiž možnost teď nebo nikdy. Kdyby čekali, zrak ztratí úplně.

Chulmin se tedy rozhodne kontaktovat svého bývalého spolubojovníka v boxu s žádostí o peníze. Ten mu vyhoví.

Pokračování už ale nechám jen a jen na vás a zhlédnutí filmu. I přes shrnutí je zde totiž spousta opravdu důležitých detailů, které jsem nezmiňovala.


Musím uznat, že jsem se zezačátku nechtěla pouštět do tohoto filmu, protože jsem se děsila vyobrazení nevidomé postavy, ale nakonec mě to velice překvapilo.

Avšak jsou zde menší nedokonalosti jako ve většině filmů, beru tento jako jeden z těch povedenějších.


Před zhlédnutím se nezapomeňte mrknout na ukázku:

https://www.youtube.com/watch?v=T1jVzy6Uh1M&t=2s Nezapomeňte nám dát vědět váš názor~ Příjemné pokoukání a znova u dalšího K-dramatu či filmu!

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page